CATEDRALA_2019.jpgParohia „Adormirea Maicii Domnului“ si „Sfântul Mucenic Corneliu Sutasul“ - Balta Albă din Protoieria Sector III Capitală, prin intermediul Agenţiei de Pelerinaj  Basilica Travel a Patriarhiei Române, a organizat  marți 2 iulie 2019, un pelerinaj la cinci locaşuri sfinte din cuprinsul Arhiepiscopiei Târgoviştei.

CATEDRALA_SULINA_ok.jpgÎn perioada 18-20 iunie 2019 un grup de pelerini Basilica Travel,alcătuit din enoriași de la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul” Balta Albă din Capitală ,au participat la un pelerinaj în Dobrogea.

FOTO CERNICA.jpegParohia „Adormirea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul” Balta Albă din Protoieria Sector 3 Capitală, prin intermediul Agenţiei de Pelerinaj Basilica Travel a Patriarhiei Române , a organizat luni 27  mai 2019,un pelerinaj la Sfinte Mănăstiri din judeţele Ilfov și Călărași.

Parohia „Adormirea Maicii Domnului“ şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul“ - Balta Albă din Protoieria Sector 3 Capitală, prin intermediul  Agenţiei de Pelerinaj Basilica Travel a Patriarhiei Române, a organizat luni 24 septembrie 2018, un pelerinaj în Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului.

FOTO ADAMESTI.jpg

Parohia„ Adormirea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul”- Balta Albă , în colaborare cu Agenţia de pelerinaj Basilica Travel a Patriarhiei Române,a  organizat luni 9 octombrie 2018, un pelerinaj care a inclus vizitarea unei biserici parohiale și a patru mănăstiri din Episcopia Alexandriei și Teleormanului. În apropierea localității Mihăileşti am poposit în biserica parohială din Drăgănescu, situată  pe malul lacului format prin amenajarea râului Argeş.