CASTEL_HUNEDOARA.jpegParohia „Adormirea Maicii Domnului“ şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul“ - Balta Albă din Protoieria Sector 3 Capitală, a organizat, în perioada 19-24 august 2019, un pelerinaj în Țara Moților . După rugăciunea de binecuvântare pentru ajutor în călătorie, pelerinii însoţiţi de părintele paroh Vasile-Cristian Niţă ,au plecat la drum cu un autocar al Agenţiei de Pelerinaj BASILICA TRAVEL a Patriarhiei Române.

FOTO_PISSIOTA.jpg       Cu prilejul „Anului omagial al satului românesc”, Parohia „Adormirea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul”  Balta Albă din Protoieria Sector 3 Capitală ,a organizat marți 30 iulie 2019, prin intermediul Agenţiei de Pelerinaj  Basilica Travel, un pelerinaj la cinci locaşuri sfinte din județele Ilfov și Prahova.

CATEDRALA_2019.jpgParohia „Adormirea Maicii Domnului“ si „Sfântul Mucenic Corneliu Sutasul“ - Balta Albă din Protoieria Sector III Capitală, prin intermediul Agenţiei de Pelerinaj  Basilica Travel a Patriarhiei Române, a organizat  marți 2 iulie 2019, un pelerinaj la cinci locaşuri sfinte din cuprinsul Arhiepiscopiei Târgoviştei.

FOTO CERNICA.jpegParohia „Adormirea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul” Balta Albă din Protoieria Sector 3 Capitală, prin intermediul Agenţiei de Pelerinaj Basilica Travel a Patriarhiei Române , a organizat luni 27  mai 2019,un pelerinaj la Sfinte Mănăstiri din judeţele Ilfov și Călărași.

CATEDRALA_SULINA_ok.jpgÎn perioada 18-20 iunie 2019 un grup de pelerini Basilica Travel,alcătuit din enoriași de la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul” Balta Albă din Capitală ,au participat la un pelerinaj în Dobrogea.